روش فلش و آپدیت دستگاه‌های اپل

روش فلش و آپدیت دستگاه‌های اپل

فلش اپل و آپدیت آن را به راحتی خودتان میتوانید انجام دهید. در واقع شما می‌توانید دیوایس‌های آیپد و آیفون را به راحتی آپدیت کنید. ولی اگر در این کار مشکل پیدا کردید و از طریق خود گوشی یا تبلت نتوانستید به روزرسانی کنید پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نکته های مهم قبل از آپدیت آیفون و فلش کردن آن

نکته اول : شما باید به این نکته توجه داشته باشید که زمانیکه می‌خواهید گوشی خود را به نسخه جدید بروزرسانی یا فلش کنید باید یک درصد هم این احتمال را بدهید که ممکن است اطلاعات شما در حین عملیات آپدیت یا فلش پاک شود. و در نتیجه راهی برای بازگرداندن اطلاعات شما نیست.
برای حل شدن این مشکل قبل از شروع هر کاری بر روی دیوایس دستگاه خود در ابتدا از طریق نرم افزار “iTunes” یا فضای “iCloud“ بکاپ از دستگاه خود آماده کنید.
سپس با استفاده از این راه حل که از دیوایس خود بکاپ آماده کردید. به راحتی می‌توانید دستگاه خود را به روزرسانی یا حتی فلش کنید.

در مرحله بعدی به سمت به روزرسانی و فلش کردن “IOS“ می‌رویم که این کار را به دو روش شما می‌توانید انجام دهید.

روش اول فلش اپل

روش اول به این صورت می باشد که شما به وسیله خود گوشی از طریق وای فای یا داده گوشی می‌توانید این کار را انجام دهید.

در روش اول، انجام مراحل بسیار آسان می‌باشد. ولی گاهی اوقات در حین به روز رسانی از طریق خود گوشی مشکلاتی ممکن است رخ دهد. که ما مجبور می‌شویم گوشی خود را کامل و از طریق نرم افزار ( iTunes ) به روز رسانی کنیم.
در صورتی که شما پیامی با این محتوا که نسخه جدید این دستگاه در درسترس است را دریافت کردید روی پیام کلیک کنید تا نسخه جدید را دانلود کرده و نصب کنید.

اگر این پیام برای شما ارسال نشد می‌توانید از مراحل زیر نسخه جدید را دریافت کنید.
اول به قسمت Settings بروید و سپس روی General کلیک کنید. گزینه Software Update را زده و در آخر روی Download and Install را کلیک کنید.
اگر در زمان دانلود این نسخه جدید پیامی با این محتوا که فضا کافی نمی‌باشد روبه رو شدید روی قسمت Cancel یا Continue بزنید و بخشی از حافظه گوشی خود را باز کنید.

روش دوم

روش دوم از طریق نرم افزار iTunes می‌باشد که اگر از روش Wireless نتوانستید گوشی خود را آپدیت کنید. می‌توانید با کمک این نرم افزار این کار را انجام دهید.
حتما این نکته را توجه داشته باشید که دستگاه و سیستم شما باید در هنگام انجام عملیات آپدیت و فلش کردن به اینترنت وصل باشد.

در ابتدا باید جدیدترین نسخه نرم افزار iTunes را دانلود کنید و دستگاه خود ( گوشی یا آیپد ) را از طریق کابل به سیستم وصل کنید.
سپس این نرم افزار را باز کنید و روی اسم دستگاه ( گوشی یا آیپد ) خود کلیک کنید.
بعد از آن به Summary رفته و سپس قسمت Update یا Restore را انتخاب کنید.

اگر می‌خواهید اطلاعات شما حذف نشود کلید Shift را کلیک کنید و قسمت Update را انتخاب کنید.
در صورتی که برای به روزرسانی و پاک شدن اطلاعات ( فلش کردن ) می‌خواهید اقدام کنید کلید Shift را بگیرید و قسمت Restore را انتخاب کنید.
پس از آن روی فایلی که دانلود کرید کلیک و انتخاب کنید و بخش open را بزنید.
پس از انتخاب فایل از روی بخشی که انتخاب کردین ( Update یا Restore ) دوباره روی همان قسمت کلیک کنید.
اگر ارور یا هشدار از نرم افزار مشاهده کردید میتوانید از فیلتر شکن استفاده کنید.
در آخر صبر داشته باشید تا به روزرسانی یا فلش اپل تمام شود.

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها