آموزش فلش گوشی های سونی

آموزش فلش گوشی های سونی

در این مقاله ما به شما چگونگی فلش گوشی های سونی را آموزش می‌دهیم. و شما می‌توانید به راحتی گوشی خود را فلش کنید پس حتما تا آخر این مقاله را مطالعه کنید.
برای فلش کردن گوشی های سونی با کمک نرم افزار flash tool میتوانید به راحتی گوشی سونی خود را فلش کنید و مشکلات نرم افزاری گوشی سونی اکسپریا مانند هنگ کردن، فراموش کردن رمز یا هنگ کردن را حل کنید.
در ابتدا برای فلش کردن باید رام گوشی را دانلود کنید و سپس با کمک این آموزش گوشی سونی خود را فلش کنید.


به طور کلی قبل از انجام فلش گوشی سونی اکسپریا به چند نکته توجه کنید.


نکته اول رام گوشی سونی اکسپریا را بر اساس مدل دستگاه دانلود کنید.
نصب کردن درایور گوشی سونی نکته دوم است که باید آن را رعایت کنید.
نکته سوم دانلود کردن نرم افزار فلش تولز (flash tools ) و سپس آن را نصب کنید.
در نکته چهارم که حتما توجه داشته باشید قبل از انجام فلش گوشی شما حداقل 40 تا 60 درصد شارژ داشته باشد.

آموزش مرحله به مرحله فلش کردن گوشی سونی :

در ابتدا پس از دانلود برنامه فلش تولز (flash tools ) آن را نصب کنید. در مرحله نصب کردن این برنامه به صورت پیش فرض به C:Flashtool و به قسمت Drivers رفته و درایورهای فلش تولز (flash-tool driver.exe) را نصب نمایید. و سپس تیک مدل گوشی خود را بزنید به عنوان مثال مدل گوشی z1 در نظر می‌گیریم. تیک آن را می‌زنیم و سپس Flashmod Drivers و Fastboot Drivers رو بزنید و روی Install کلیک کنید. اگر مدل گوشی خود را نمی‌دانید می‌توانید روی همه ی گزینه ها تیک بزنید تا نگرانی از این بابت نداشته باشید.

در قسمت بعدی فایل رام را با پسوند ftf به پوشه firmwares در محل نصب فلش تولز منتقل کنید. یعنی به این آدرس پیش فرض C:Flashtoolfirmwares

فلش تولز را باز کنید و روی دکمه فلش که به شکل رعد و برق است کلیک نمایید.
سپس علامت flashmode را بزنید و بر روی گزینه OK کلیک کنید.
در این مرحله فایل رام مورد نظرتان را که می‌خواهید فلش کنید رو انتخاب و علامت اون سه Wipe را بذارید. یعنی از تمام اطلاعات رام قبلی که شامل مخاطبین و پیام ها ومواردی که پاک می‌شوند بهتر است بکاپ بگیرید.
در مرحله آخر روی قسمت OK (Flash ) کلیک کنید و صبر کنید و سپس گوشی را خاموش کنید. با گرفتن دکمه ولوم پایین گوشی را به کامپیوتر متصل کنید.

برای مدل گوشی های قبل از ۲۰۱۲ که دکمه بک فیزیکی دارند باید آن را نگه دارید تا چراغ بالای گوشی (led ) سبز شود پس از آن که در همان حالت دکمه را نگه داشتید، نوار پایین صحفه سریعا پر می‌شود.
در این قسمت نرم افزار فلش تولز شروع به انجام فلش رام می‌کند که حدود 3 الی 5 دقیقه زمان می‌برد و عبارت Falshing Finished را نمایش می دهد.
در آخر کار کابل را جدا کنید و گوشی خود را روشن کنید که بوت اولیه گوشی کمی زمان می‌برد.

 

همچنین بخوانید>> حل مشکل تمامی ارور های فلش تولز SP Flashtool

اشتراک در
اطلاع از
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها