آموزش ساخت اپل آیدی

آموزش ساخت اپل آیدی

اگر به تازگی می‌خواهید وارد قلمرو ios شوید و گوشی آیفون یا یکی از دستگاه‌های اپل را در دست بگیرید، حتما باید اپل آیدی داشته باشید. شاید از خود بپرسید اپل آیدی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟ اگر میخواهید در کمتر از 5 دقیقه اپل آیدی برای خودتان ایجاد کنید حتما با ما تا انتهای آموزش گام به گام ساخت اپل آیدی همراه باشید.

 

اپل آیدی چیست و چه کاربردی دارد؟

اپل آیدی در واقع هویت کاربر اپل است و روشی است که اپل شما را شناسایی می‌کند، خریدهای شما را ردیابی می‌کند و باعث می‌شود همه دستگاه‌های اپل شما به طور یکپارچه با هم کار کنند. هر کاربر آیفون، iPad ، iPod و Mac به یک اپل آیدی نیاز دارد که درست کردنش هم رایگان است. اگر از iTunes یا App Store استفاده کرده باشید، پس Apple ID را دریافت کرده‌اید.

 

چه اطلاعاتی در اپل ایدی ذخیره می شود ؟

Apple ID شما حسابی است که برای دسترسی به سرویس‌های اپل مانند App Store ،Apple Music ،iCloud ،iMessage ،FaceTime و … از آن استفاده می‌کنید. این ایدی شامل آدرس ایمیل و گذرواژه‌ای است که برای ورود به سیستم استفاده می‌کنید. اگر اپل آیدی نداشته باشید یا آن را فراموش کرده باشید بسیاری از امکانات را از دست می‌دهید و حتی آپدیت هم دریافت نمی‌کنید. کلیه اطلاعات تماس، پرداخت و امنیتی که در سرویس‌های اپل استفاده می‌کنید و حتی موقعیت مکانی، شماره تلفن‌ها و عکس‌های شخصی روی گوشی‌تان در اپل آیدی ذخیره می‌شود.

کاربردهای اپل ایدی

دسترسی به اپ استور

دسترسی به اپ استور ابتدایی ترین کاربرد اپل آیدی است. اپ استور اپلیکیشن امن و قابل اعتماد اپل برای پیدا کردن و بارگیری برنامه‌ها است. اپلیکیشن‌هایی که این استور ارائه می‌دهد بالاترین استانداردهای حریم خصوصی، امنیت و محتوا را ارائه می‌دهند. حدوداً دو میلیون برنامه در  اپ استور قابل دسترسی است که پیش نیاز استفاده از این اپ‌ها داشتن اپل آیدی است.

 

استفاده از سرویس آیکلود

سرویس iCloud فضای ذخیره سازی اطلاعات است که اپل در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. ۵ گیگابایت از فضای آن به صورت رایگان در اختیار دارنده یکی از دستگاه‌های اپل قرار می‌گیرد، البته شرط استفاده از آن ساخت اپل آیدی است. اسناد، مدارک، عکس‌ها، مدیا و هر اطلاعاتی که بخواهید روی این فضا ذخیره می‌شود و شما می‌توانید از هر جا و با هر دستگاه سازگار به آن اطلاعات دسترسی داشته باشید.

>> دریافت سرویس حذف ایکلود آیپد و سرویس حذف ایکلود ایفون

 

 

استفاده از سرویس handoff

با استفاده از Handoff، می‌توانید کاری را در یک دستگاه (Mac ، iPhone ، iPad یا Apple Watch) شروع کرده و سپس آن را در دستگاه دیگر ادامه دهید بدون اینکه اطلاعاتی این میان از بین برود. به عنوان مثال، پاسخ دادن به یک ایمیل را در آیفون خود شروع کنید، سپس آن را در Mail on Mac خود تمام کنید. برای استفاده از این قابلیت هم به داشتن اپل آیدی نیاز دارید. برای دریافت آموزش استفاده از این سرویس اینجا کلیک کنید.

 

آموزش ساخت اپل ایدی

مشخصات و نکات لازم برای ساخت اپل آیدی

 1. مشخصات فردی خود را کاملاً به درستی وارد نمایید، مخصوصا تأکید می کنیم که تاریخ تولد خود را با دقت وارد کنید، ترتیب وارد کردن نیز صورت سال/روز/ماه می باشد.
 2. حتماً از ایمیل شخصی و دائمی خود استفاده کنید و از ارائه‌ی ایمیل‌های موقت یا ایمیل‌هایی که روشی برای بازیابی رمز عبور آن در صورت فراموشی تعیین نکرده‌اید استفاده نکنید.
 3. سؤالات امنیتی را که در مراحل ساخت از شما پرسیده می‌شود، به دقت جواب دهید، به این معنی که رایج‌ ترین سؤالاتی که پاسخ آن‌ها در ذهن شما فراموش نمی ‌شود را انتخاب و حتی پاسخ آن‌ها را در جایی ترجیحا به جز سیستم و رایانه خود یادداشت کنید.
 4. اگر از هر روش برای ساخت اپل آیدی استفاده کنید، حتماً ادامه مراحل را برای تکمیل کردن حساب کاربری خود در هر بخش طی نمایید تا اگر مشکلی در هنگام ورود به اپل آیدی در آینده برای شما به‌ وجود آمد با استفاده از راهکارهای مختلف بتوانید به حساب کاربری خود دسترسی مجدد پیدا کنید.

 

پیش نیاز‌های لازم برای ساخت Apple ID

 1. آدرس پرداخت

به‌غیر از موارد گفته‌شده در بالا، موارد دیگری برای تکمیل ساخت اپل آیدی از شما درخواست می‌شود که برای استفاده از سرویس‌های پرداختی و اشتراکی شرکت اپل مانند آیتونز، اپل موزیک، اپل تی وی، اپ استور و سایر سرویس‌های مرتبط موردنیاز است. این اطلاعات شامل دو بخش می شود از جمله اطلاعات کارت اعتباری یا خساب های بانکی و یا  آدرس‌ های پرداخت می‌شود.

در زمان ساخت اپل ای دی با استفاده از موبایل این اطلاعات از شما خواسته نمی ‌شود و ارائه ‌ی آن اختیاری می باشد اما برای استفاده از اپ استور لازم است قسمت آدرس پرداخت را از پنل کاربری خود تکمیل نمایید. آدرس پرداخت شامل اطلاعاتی نظیز کشور،‌ شهر، ایالت، نشانی، کد پستی، شماره تلفن و مشخصات فرد تحویل ‌گیرنده می باشد.

چون کشور ایران در این لیست وجود ندارد و آدرس خرید در هنگام نصب برنامه‌های رایگان از اپ استور بی تأثیری می باشد، می ‌توانید در این قسمت از اطلاعات جعلی و غیر واقعی استفاده کنید. سایت‌های بسیار زیادی وجود دارد که می توانید با مراجعه به آن‌ از این اطلاعات جعلی که مربوط به هیچ شخص حقیقی نیست استفاده کنید. این اطلاعات به‌ صورت تصادفی تولید خواهند شد و می ‌توانید هر تعداد مشخصات تصادفی که می خواهید از آن استخراج کنید.

 1. شماره تلفن

تنها زمانی که قصد داشته باشید ازطریق سایت اپل آیدی بسازید احتیاج به شماره تلفن دارید و ورود آن برای رسیدن به مراحل بعدی الزامی می باشد، در نتیجه اگر از گوشی آیفون یا آیتونز برای ساخت اپل آیدی استفاده می ‌کنید، نیازی به وارد کردن شماره تلفن ندارید. ولی در مورد وارد کردن شماره، ایران در لیست شماره‌های پشتیبانی ‌شده توسط اپل نیست در نتیجه باید از شماره‌های خارجی معتبر مانند شماره مجازی استفاده کنید.

 

ساخت اپل آیدی بدون استفاده از شماره با استفاده از گوشی آیفون

 1. در گوشی آیفون تنظیمات را باز کنید، روی گزینه Sign in to your iPhone کلیک کنید.
 2. در صفحه ‌ی بازشده روی گزینه Don’t have an Apple ID or forgot it کلیک کنید.
 3. گزینه Create Apple ID را انتخاب نمایید.
 4. فیلد های خواسته شده از جمله نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد خود را وارد نمایید. تاریخ بر حسب تقویم میلادی می باشد لذا با استفاده از سایت های مبدل تاریخ، تاریخ تولد شمسی خود را به میلادی تبدیل کنید و در این قسمت وارد کنید سپس گزینه Next را در بالا کلیک کنید.
 5. ایمیل اصلی خود را وارد کنید. این ایمیل شناسه ‌ی اصلی اپل ایدی شما هنگام ورود به اکانتتان می باشد. جنانچه تمایلی به دریافت اخبار و اطلاع ‌رسانی‌های اپل ندارید می ‌توانید گزینه ‌ی Apple News & Announcements را خاموش کنید.
 6. سپس گزینه Next را بزنید.
 7. در قسمت Password، رمز عبور و تکرار آن را در قسمت Verify بنویسید. رمز عبور باید حداقل هشت کاراکتر در نظر گرفته شود و شامل حداقل یک عدد، حروف بزرگ و کوچک باشد.
 8. در این قسمت باید شماره تلفن خود را وارد کنید. با حفظ پیش‌شماره روی ایالات متحده، در قسمت مشخص‌شده،‌ همان شماره‌ تلفنی را که از سایت‌های تولیدکننده اطلاعات جعلی استخراج کنید و سپس وارد کنید و روی Next کلیک کنید.
 9. در این قسمت گزینه Didn’t get a verification code را انتخاب کنید.
 10. روی Verify Later کلیک کنید.
 11. سپس روی Continue ضربه بزنید.
 12. در این قسمت با انتخاب Agree در پایین صفحه با قوانین موافقت نمایید و در پنجره بعد مجدداً Agree را انتخاب کنید.
 13. منتظر بمانید تا اپل آیدی شما ساخته شود.
 14. بعد از ساخته شدن اکانت از شما خواسته می‌شود تا رمز صفحه قفل را وارد نمایید تا اپل آیدی به دستگاه شما متصل شود. اکنون اپل آیدی ساخته شده و فقط نیاز به فعال ‌سازی دارد.
 15. برای فعال‌ سازی و تأیید کردن Apple ID روی گزینه Verify Email Address ضربه بزنید.
 16. روی گزینه Send Code ضربه بزنید.
 17. به ایمیل خود بروید و از قسمت Inbox آخرین ایمیل حاوی کد تأیید ارسال ‌شده اپل را در این قسمت وارد نمایید. بعد از تأیید کردن ایمیل، اکنون حساب شما ساخته شده و آماده‌ی استفاده می باشد.

 

امیدواریم این آموزش برای شما مفید واقع شده باشد.در صورتی که هرگونه سوالی در مورد آموزش ساخت اپل ایدی یا سایر خدمات مستر اختاپوس دارید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.

 

اشتراک در
اطلاع از
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
3aeed
2 ماه قبل

عالی